Uyan Ulusum Cumhuriyetin 95. Yılı Oldu

Cumhuriyet; ulusun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi.

ATATÜRK MECLİSTEN ÇIKARKEN

Kuruluşundan bu yana hep bir maraz çıkarıldı hattâ sağcılık solculuk bir yana bu ülkenin Başbakanı bile asıldı. Neden mi? Her zaman ki gibi dış güçlerin nifâklarıyla olduğuna inanıyorum.
Ülkemizde huzur istiyoruz.
Bu müttefiklerimizin hayinliklerini gördükçe, samimiyetten uzak davranışlarına rağmen bizim birlik ve beraberliğimizin bozulmadan samimi ve dayanışma içinde olmalıyız ki gücümüzü birleştirip, yüreklerimiz sım sıcak doğusuyla batısıyla kol kola olmalıyız ki nice Cumhuriyet bayramını birlikte kutlaya bilelim. Kulayalım ki çocuklarımız geleceğe huzur içinde çıkabilmeliler.

Ne mutlu Türküm diyelim mi demeyelim mi?
Burası Türkiye Cumhuriyeti!  Bu çatı altında yaşayan herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdıri. İsteyen istediği dili konuşuyor ama herkes Türkiye Cuhuriyeti vatandaşıdır. Tıpkı şuan yurt dışında olan Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Abaza vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerin vatandaşı oldukları gibi. Bir kürtçe konuşan Türk vatandaşı, bulunduğu avrupa ülkesinde ikinci vatandaş olarak almış olduğu kimliğine itiraz edebilirler mi? Ben Kürdüm ama Belçikalı, Alman veya Fransız degilim diyebilir mi? Ve bu ülkelerin askerine, polisine kurşun sıkabilir mi? Yapa bilirim diyen yapsın da görelim, sıkar tabi öyle değil mi?

Huzurumuzu bozmak istiyorlar!
Abd Münbiç üzerinden Türkiyye saldırıyor, Avrupa’da bunu biliyor ve bilerek de göz yumdukları gibi destek de veriyorlar.
18 Eylülde Münbiç terörden temizlenmiş olması gerektiği gibi arap vatandaşların evlerine elkoyarak her tarafina çukurlar kazarak mayın tarlasına çevirdiler oraları…
Hafızalarımızı şöyle bir yoklarsak;  Amerikanın ülkemiz üzerinde hep bela, kutuplaşma yaratarak içten içe kin  besleyip ülkemiz ekonomik olarak güçlenmeyelim de onlara muhtaç kalalım mantığıyla üzerimizde egemen olma çabaları var ve şu an olanları karşı duruşumuzu içlerine sindiremiyorlar.
Güç bizde, artık oyunlar bozuldu. Türk irkilip kendine geldi. Dünya üzerinde her yönden egemen olma yolunda adım adım ilerliyor. Sorun bu dert ettikleri bu teröris guruplardan ordu kurma sebepleri de bu, bizi teröristler vurdurup ara buluculuk yaparkende pay almak istiyorlar. Bizde sırf 2023 hedefimize ulaşmayalım diye çok çaba sarfediyorlar.
Fıratın doğusunda da ayrıca bir tehtit oluşturuyorlar. Terör guruplarını besleyip silah cephane yolluyorlar buda yine ülkemiz tarafından tesbit edilmiştir ve büyüteç altına alınmıştır.
Sözde Müslüman Kardeşlerimiz Arap ülkeleri de kefere guruplara teslim olmuş bizi izliyorlar. Kör gibi, yıllardır da filistini izliyorlar. Allah aşkına o kadar zulüm ediliyor filistine bir arap ülkesi diyemiyor ki “Sizin ne işiniz var buralarda?” kendi koltuk sevdalarına düşmüşler.

Bizde de takılır bazıları bir papaz meselesine ve Andimiz meselesine. Dünyanın gözleri önünde üzerimize çullamaya kalkıyorlar biz ise biribirimizi yiyoruz.
Muhalefetin iddiaları resmen bir komedi koltuk sevdası yüzünden hükümlerin elini ayağını bağlayıp seyretmek istiyorlar. Lütfen! At gözlüğünü çıkarıp vatan millet Sakarya dediği gibi ecdadın biz ise vatan millet Türkiye diyelim artık!!

Mehmet ÖZKARAMAN

Mehmet ÖZKARAMAN

Mehmet ÖZKARAMAN

KARAMANOĞLU MEHMET BEYİN TORUNU Türkiye Gaziantep Kuva'i Milliye Mucahitler Derneği AB. Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir