Bazı Memurların Uğrattığı Mağduriyetler

24 Haziran seçimleri de kazasız belasız büyük gerginlikler olmadan atlatıldı, Vatana millete hayırlı olsun ve hayırlara vesile olsun inşallah. Siyasetçilerin meydanlarda yaptıkları küfür hakaret halkımızın kulağında ve zihninde kalacak mı bilinmez tabi, bize vekil olma vaadiyle uygunsuz davranışlar da bulunan siyasetçiler acaba onlar bu hakaret ve küfürleri unutacaklar mı?

Vatandaş olarak benim sevmediğim ve istemediğim bir durum var, başka bir şehrin adamını getirip başka bir şehirde liste başı yapmaları… Bunu benim şehrim Gaziantep’te de yapmaktaşar malesef hoş bir davranış değil, bu kos koca Gaziantep’te beni temsil edecek, bana vekil olacak adam mı yok ta başka yerden getirip başımıza dikerler anlamış değilim, kaldı ki seçilecek kosi de o şehrin insanını, kültürünü tanımadığı gibi samimiyetli de olmayacak, madem o gelen liste başı olan kişi muhterem bir insan koyun kendi şehrine oradan kendi halkına vekil olsunlar.

Malesef oyumu kullanamadım.

15 Haziran da Bayram vesilesiyle Berlin’e gittim orada da oyumu kullanmak istedim lakin Türk kimliğim yanımda değildi, Konsolosluk görevlileri Yeni kimlik vermek istediler. Lakin kendin gelip almalısın dedi. Ben de tekrar Berlin’e gelemem kimlik için dedim ve olmadı. 18 Haziran Pazartesi günü Anwerpen de çalıştığım için burada kullanayım diye yine gittim, hem de iş yerini kapatarak, kimliğimi de bulamadım. Zaiyen de kimlik istedim. Danışmadaki memurla irtibat şöyle oldu, bekle ismin çağırılacak yukarı çıkacaksın dedi. Bu arada fotoğraf ta yoktu yanımda yanımda onu da çektirdiler, sıram geldi çıktım yukarı anlattım durumu, bir yeri telefonla aradı sonrasında olmaz dedi yukarıdaki memur. Brüksel’e gitmelisin dedi. Zamanım yok gidemem ki diyerek ardından bu saate kadar neden bekletildiğimi sordum. O senin danışmayla olan problemin dedi. Danışmanın kabiliyetsizliği ve donanımsızlığını anlatıp hayıflanmama rağmen tatmin edici bir cevap alamadım. Madem ki böyle bir problem var, Berlin konsolosluğu neden böyle bir teklifte bulundu dememe rağmen yine sorularım yanıtsız bırakıldı. Kavga çıkartmamamın tek sebebi ülkemi temsil eden bir kurumun böyle nahoş bir duruma düşmesini istemememdi. O kurumdan çıktıktan sonra arkadaşım olan başka bir konsolosluk memurunu aradım ve o hışımla biraz sert bir dille parladım. Sonrasında beni sakinleştirmek için Mehmet bey, sizi konsolos bey de tanıyor, protokola sürekli davetli birisiniz gibi süslü cümleler kullansa da tatmin olmadım. Ben şimdi basiretsiz bir memur için Konsolosluğa mı küseyim? Başkonsolosa mı küseyim? Oy kullanamadım buna mı üzüleyim?Kimliksiz kaldım ona mı üzüleyim?

Mehmet ÖZKARAMAN

Mehmet ÖZKARAMAN

Mehmet ÖZKARAMAN

KARAMANOĞLU MEHMET BEYİN TORUNU Türkiye Gaziantep Kuva'i Milliye Mucahitler Derneği AB. Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir